Ülkemiz bulunduğu coğrafya sebebi ile bir büyük deprem potansiyeli olan ülkelerin başında gelmektedir. Gerek günümüzde olsun gerek geçmişimizde ülkemiz birçok küçük veya büyük deprem yaşamıştır. Bu depremlerde yüz binlerce insanımız enkaz altında kalarak yaşamını yitirmiş ya da sakat kalmıştır. Bunun temel nedenlerinden biri ise depreme dayanıklı olmayan inşaat malzemeleri ile yapılmış olan binalarda oturuyor olmamızdır. Küçük bir depremde dahi bu binalar kağıt gibi çökmektedir.
Bu nedenden olayı deprem korkusu yaşayan birçok kişi daha güvenli yaşam alanları belirlemeye ve araştırmaya başladılar. Gerçi binalar ne kadar sağlam yapılır ise yapılsın büyük depremlerde depremin gücüne dayanılamayacağını hepimiz bilmekteyiz. Bunun için deprem ile psikolojisi bozulmuş çok katlı binalarda oturamayan birçok kişi konteyner ev alıp onda oturmaya başladılar. Konteyner ev prefabrik yapımı ile can güvenliği açısından son derece güven duyucu özellikler sahip olduğu için herhangi bir olası depremde can güvenliği sıkıntısı yaşanması çok azdır. Hatta yok denilecek kadar da azdır. Bunu sebepleri arasında bu konteyner ev çok katlı olmayıp tek katlı olarak dizayn edildiği için çok katlı tehlikelerden korunmuş oluruz.
Konteyner ev çelik yapısı ile çok daha fazla güven vericidir. Aynı zamanda estetik mimarisi ise son derece hoş bir göz zevki sağlar. Bu özellikleri esas alınarak yapılan konteyner ev anahtar teslimi olarak imal edilip istediğiniz yere getirilerek monte edilir. Bu konteyner evler bir çok yerde belediyeden imar ruhsatı da gerektirmediği için bir sürü bürokratik sıkıntılardan da kurtulmuş olursunuz.
Konteyner ev mutfağı, penceresi banyosu, salonu, yatak odası, gibi evlerde bulunana tüm konfora sahip olarak yapılır. Banyo ve wc gibi yüksek hassasiyet ve temizlik gerektiren hususlar, özenle imal edilerek evinizdeki konforu ve lüksü aratmayacak şekilde tasarlanmıştırlar.